top of page
  • Zdjęcie autoraStare oryginalnie

WARSZTATY STYLIZACJI MEBLI W TRÓJMIEŚCIE

Customowe meble robią się coraz bardziej popularne, tym bardziej jeśli można dokonać metamorfozy samodzielnie, nie angażując w to pracowni zajmujących się odnawianiem mebli. Własnoręcznie odpicowane meble cieszą oko jeszcze bardziej, a koszt przeróbki jest znacznie niższy. Stare meble często wiążą się też z ciekawymi historiami ich pochodzenia czy wydarzeń związanych z rodziną u której stały. Takie meble mają często nietuzinkowy wygląd, który potrafi zmienić nawet nudne mieszkanie, w stylowe wnętrze niczym z okładek czasopism. Dlatego warto nauczyć się sztuki malowania i stylizacji, by przywrócić im ich świetność. I tego właśnie uczę na swoich warsztatach. Jak odmienić wygląd niechcianego mebla w perełkę, którą każdy będzie chciał mieć.

Obecnie większość z Nas jest mocno zapracowana, tym bardziej kiedy w dobie covidu, sporo osób pracuje w nietypowych godzinach, postanowiłam wyjść naprzeciw oczekiwaniom i prowadzić indywidualne zajęcia. Zapewniam elastyczne terminy warsztatów, co ułatwia wpisanie ich w swoim grafiku. Indywidualna praca nad meblem, tylko kursant i ja, pozwala mi dopasować zakres wiedzy i wybór technik zgodny z potrzebami kursanta, co w grupie byłoby nie możliwe. Wiem jednak, że czasami w parze jest raźniej, dlatego prowadzę też zajęcia dla maksymalnie dwóch osób (przyjaciół czy rodziny). Ale i wtedy każdy pracuje nad swoim meblem.


Jestem zdania, że atmosfera warsztatów powinna być luźna, wręcz sielska, bo to forma "edukacji" dla przyjemności. Co prawda zaczynam zajęcia od części teoretycznej, która trwa godzinkę do półtorej, ale bez tego ciężko byłoby przejść do części praktycznej. Podczas "wykładu" opowiadam o farbach, lakierach, olejach, woskach i innych produktach niezbędnych do świadomego wyboru techniki wykończenia czy stylizacje mebla. Odpowiadam na wszystkie nurtujące pytania. Przedstawiam też etapy pracy, które należy wykonać przy refreszingu. Dopiero wtedy zaczyna się druga część zajęć, która trwa od trzech do dziesięciu godzin (w zależności od wybranego wariantu).


Praktyka, to ważny etap edukacji. Jest nieskończenie wiele technik i sposobów aplikacji farb i preparatów, które doprowadzą do finalnego wyglądu mebla. Wszystkich nie jestem w stanie pokazać, dlatego skupiamy się na maksymalnie trzech, które prezentuję dość szczegółowo. Dużą zaletą jest fakt, że kursant przynosi własny mebel nad którym pracuje od samego początku do końca. Ja tylko pokazuję technikę, którą kursant kończy samodzielnie, ucząc się i zdobywając pierwsze doświadczenia. Po zakończonych warsztatach kursant zabiera swoje dzieło do domu. Często jest to zalążek do dalszych metamorfoz wykonywanych we własnym zakresie.


Jeśli tylko czas na to pozwala, robię zdjęcia mebelka przed i po stylizacji, a

czasem też podczas warsztatów, co upamiętnia czas spędzony w mojej pracowni. Wszystkie fotografie przekazuję kursantowi ;)


Po warsztatach można zrobić zakupy w moim stacjonarnym sklepie, by od razu po powrocie do domu stylizować i odnawiać kolejne meble. Dysponuję szerokim asortymentem farb, lakierów, wosków, lakierów, itp. znanych producentów: Newcolours, Liberon, Starwax, Luxdecor, Saltwash. W ofercie posiadam także niezbędne akcesoria do dokonywania metamorfoz, jak: pędzle, wałki, szablony, szpachelki, kity do drewna i wiele innych.


Staram się motywować i inspirować do działania, a także pomagam przy doborze kolorystyki czy stylu, w jakim mebel dobrze by wyglądał. Podpowiadam, gdzie szukać inspiracji lub jakie rozwiązania będą lepsze w danym przypadku. Nie zapominam też o przerwach na złapanie oddechu czy kawę/herbatę. Czas spędzony na warsztatach to ma być zabawa, przyjemnie spędzony czas i chwila odpoczynku od "szarej rzeczywistości". Więc śmiało piszczcie i dzwońcie, jeśli macie jakieś pytania odnośnie warsztatów, a chętnie na nie odpowiem.


Szczegółowe informacje o wariantach zajęć znajdziecie tutaj.

Warsztaty odbywają się w pracowni w Pierwoszynie koło Gdyni.


Kontakt do mnie:

Katarzyna Suchorz

tel. 513 167 004


Poniżej kilka zdjęć mebli przed i po stylizacji, wykonanych na zajęciach.
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page